Zabytkowe, przesiąknięte tysiącami modlitw mury zapraszają do klęczników, które dźwigały ciężar kolan wielu pokoleń. Taką swiątynią jest kosciół ufundowany w 1583 roku przez Mikołaja Brzeskiego pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Skarżycach. Wnętrze swiątyni jest późnorenesansowe i barokowe. Zabytkowe ołtarze, ambona oraz zbiory starych obrazów. Obecnie Sanktuarium znajduje się na rynku nieopodal równie historycznej ,40-metrowej studni i słynnego jurajskiego Okiennika. Z wielu powodów warto się tu zatrzymać przemierzając jurajskie szlaki.


Niespodziewane zakończenie strażackiego święta

/prawdziwa dziura w niebie/

a wszystko za sprawą źle skręconego węża przez skarżyckich strażaków w czasie pokazów sprawnościowych podczas zaplanowanego festynu

 

GALERJA ZDJĘĆ

 

Po Mszy św. z placu kościelnego przemarsz na plac obok Dworku Skarżyckiego gdzie po przemówieniach oraz wręczeniu nagród i odznaczeń , całość przeniosła się obok Ośrodka Oazowego . Tam przygotowana została prezentacja połączona z degustacją potraw regionalnych wykonanych przez skarżyckie gospodynie. Wszystkie trzy ekipy zajęły pierwsze miejsce  bo potrawy smakowały wyśmienicie jak zresztą widać na załączonych zdjęciach z jakim apetytem podchodzono do smakowania owych potraw.

Wszystko przygotowane na ostatni guzik ,lecz następną część festynu czyli pokazy sprawnościowe jednostek strażackich przerwały niespodziewanie żęsiste opady deszczu. W kałużach i stugach deszczu , zebrani oraz jednostki straży prawie musiały się ewakuować . Tylko nieliczni biesiadnicy dotrwali do końca.