Zabytkowe, przesiąknięte tysiącami modlitw mury zapraszają do klęczników, które dźwigały ciężar kolan wielu pokoleń. Taką swiątynią jest kosciół ufundowany w 1583 roku przez Mikołaja Brzeskiego pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Skarżycach. Wnętrze swiątyni jest późnorenesansowe i barokowe. Zabytkowe ołtarze, ambona oraz zbiory starych obrazów. Obecnie Sanktuarium znajduje się na rynku nieopodal równie historycznej ,40-metrowej studni i słynnego jurajskiego Okiennika. Z wielu powodów warto się tu zatrzymać przemierzając jurajskie szlaki.

 

Piknik w Skarżycach

W dniu 04.06.2016  w Skarżycach odbył się Piknik Integracyjny mieszkańców Skarżyc. W ramach wydarzenia przygotowanych zostało wiele atrakcji dla dzieci (m.in. malowanie twarzy i zabawy muzyczno-ruchowe) .

  Dla dorosłych oprócz pokazów zumby odbyła się potańcówka.

Jedną z atrakcji pikniku był pieczony dzik w kapuście , ale zanim tak na dobre impreza się rozkręciła dla wielu przybyłych zostały już tylko kości.

 Mimo że kapela zakończyła swój występ o godz . 22.00 to integracja  sporej grupy mieszkańców trwała prawie do godz..3.00 z wnioskiem końcowym że trzeba to powtórzyć i tu apel do miejscowych władz.

 

 

 

 

 

 

Więcej foto....